Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

вівторок, 19 січня 2016 р.

Як розрахувати конкурсний бал абітурієнта у 2016 році

Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала вступника на основі повної загальної середньої освіти, що мають застосовуватись приймальними комісіями під час вступної кампанії 2016 року. Відповіднийлист підписано першим заступником міністра освіти Інною Совсун.

Зокрема, у Міністерстві освіти, посилаючись на закон "Про вищу освіту", повідомили, що вчена рада вищого навчального закладу затверджує Правила прийому до вищого навчального закладу, якими встановлюються:

·         перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала;
·         вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
·         вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей, (у разі його проведення) повинна нараховуватись відповідно до п. 2 частини IV Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році;
·         вага бала за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів ВНЗ, на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.
Конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, помножена на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до вищого навчального закладу. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці.
Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують вищим навчальним закладамобраховувати конкурсний бал абітурієнта за наступною формулою:
Як відомо, прийом заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 11 липня. Цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати якого випускники шкіл використовуватимуть під час вступної кампанії 2016 року.


пʼятниця, 15 січня 2016 р.

5 січня розпочато реєстрацію на пробне ЗНО

У вівторок 5 січня регіональні центри оцінювання якості освіти розпочали реєстрацію осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.


Головною метою проведення пробного тестування є відтворення умов проведення основної сесії ЗНО, що сприятиме підготовці майбутніх абітурієнтів до участі у тестуванні.

Оскільки метою пробного ЗНО є ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення тестування, воно буде проведено з дотриманням процедур і технології проведення ЗНО-2016.

Пробне зовнішнє оцінювання проводиться тільки для зареєстрованих на нього осіб. Реєстрація на пробне ЗНО 2016 року триватиме до 30 січня 2016 року. Вартість складання одного пробного тесту становить 111 гривень.

Реєстрація на пробне незалежне оцінювання здійснюється виключно в он-лайн режимі на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (вибір регіонального центру залежить від місця проживання учасника).

Учасник пробного ЗНО може скласти максимум два пробних тести (українська мова та література та один предмет на вибір). Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

2 квітня 2016 року буде проведено пробне ЗНО з української мови і літератури. Відповідно 9 квітня відбудуться тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, іспанської, німецької, російської або французької мов.

Після виконання тестових робіт усі учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання отримають тестовий зошит із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів. Також вони зможуть визначити свій результат за шкалою 100-200 балів.

Реєстрація на пробне ЗНО здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти:
На сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти вказані телефони інформаційної підтримки абітурієнтів.

Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів

У школах Рівного продовжили канікули

    В зв’язку з епідемією грипу рівненські школярі відпочиватимуть ще принаймні тиждень.

     За тиждень, що минув, на грип та ГРВІ у Рівному захворіло 3254 людини, половина з них, а точніше 498 – діти до 18 років.
        – На цей час спеціалісти Держсанепідслужби проводять обробку даних щодо захворювання на грип у області, – каже головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби області Тетяна Мамчур. – У Рівному епідпоріг вже перевищено на 46,8%. Тому сьогодні на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при міській раді вирішили ввести заходи, передбачені на період епідемії. Канікули у всіх школах міста продовжать з 18 по 22 січня. Заборонили й проведення позашкільних занять. Тобто секції та студії також не будуть працювати. А от у дитсадках карантин поки що не вводять, хоча там також зобов’язані дотримуватись необхідних заходів профілактики. Наступної п’ятниці, зважаючи на стан захворюваності, комісія знову збереться, щоб вирішити, чи розпочинати навчання, чи знову продовжувати канікули.

Більшістю вишів оприлюднено умови прийому абітурієнтів

Більшість вищих навчальних закладів України оприлюднила правила прийому абітурієнтів під час вступної кампанії у 2016 році.


Правила прийому встановлюють порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат ЗНО та предметів, з яких будуть проводитись вступні випробування. 

Також правилами прийому визначено порядок розрахунку конкурсного бала абітурієнта, встановлено вагу середнього бала документа про повну середню освіту, вагу бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), вагу бала за особливі успіхи тощо.

Правилами прийому також встановленні інші особливості проведення вступної кампанії до ВНЗ в 2016 році, зокрема, порядок роботи приймальних комісій, порядок і строки прийому заяв і документів.

З умовами прийому до вищих навчальних закладів за регіонами можна ознайомитися у розділіУмови вступу до ВНЗ.

Як відомо, прийом заяв та документів від абітурієнтів розпочнеться 11 липня.

Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходитимуть співбесіди, екзамени або творчі конкурси відбудеться 20 липня, їх проведення – 21 – 27 липня.

Завершення прийому заяв та документів від вступників, які вступатимуть на основі ЗНО, відбудеться 27 липня. Оголошення рекомендацій на місця держзамовлення – 1 серпня.
Цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яке буде проведено у травні-червні. Реєстрація учасників тестування здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти, починаючи з 1 лютого 2015 року.

Розподіл областей між регіональними центрами оцінювання якості освіти для організації реєстрації осіб, які братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні 2016 року:

ЗНО з математики: особливості тесту 2016 року

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2016 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю, а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Загальна кількість завдань тесту з математики – 33, на виконання яких учасникам буде відведено 180 хвилин.

Увага! Результат виконання завдань №1-28 та №31-32 буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з математики. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді
 - до кожного із завдань подано п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

До тесту ЗНО з математики включено 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді від №1 до № 20, що будуть оцінені в 0 або 1 бал. 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з математики включено 4 завдання на встановлення відповідності з №21 до № 24, що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали. 1 бал буде зарахований за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю - під час виконання цих завдань учасник має вписати отриманий числовий результат у тих одиницях величини, які вказані в умові завдання, до бланка відповідей А. До тесту включено 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю від №25 до № 30.

Завдання №25 і 26 є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання – 2.

Завдання №27–30 оцінюються 0 або 2 балами: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю - під час виконання цих завдань до кожного з них учасник ЗНО має розробити спосіб розв'язання, використовуючи в новій нестандартній ситуації знання з різних розділів курсу геометрії або алгебри і початків аналізу, правильно виконати рисунок (якщо цього потребує процес розв'язання), розв'язати завдання й обгрунтувати етапи розв'язання. Усе вищезазначене та відповіді на завдання №31-33 необхідно чітко записати до бланка відповідей Б.

Завдання №31-32 оцінюються в 0, 1, 2, 3 або 4 бали. Завдання №33 оцінюється в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів за критеріями змісту.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1-28, №31 та №32, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорінює 52 балам. Максимальна кількість балів яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту - 62 бала.

Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.

При підготовці до тестування зверніть увагу на програму зовнішнього незалежного оцінювання з математики, відповідно до якої розроблено зміст тесту. Завдання ЗНО з математики полягає у тому, щоб оцінити знання та вміння учасників тестування:
  • будувати математичні моделі реальних об'єктів, процесів i явищ та досліджувати ці моделі засобами математики;
  • виконувати математичні розрахунки (виконувати дії з числами, поданими в різних формах, дії з відсотками, складати та розв'язувати задачі на пропорції, наближені обчислення тощо);
  • виконувати перетворення виразів (розуміти змicтове значення кожного елемента виразу, знаходити допустимі значення змінних, знаходити числові значення виразів при заданих значеннях змінних тощо);
  • будувати й аналізувати графіки найпростіших функціональних залежностей, досліджувати їxні властивості;
  • розв'язувати рівняння, нepiвності та їх системи, розв'язувати текстові задачі за допомогою рівнянь, нерівностей та їxнix систем;
  • знаходити на рисунках геометричні фігури та встановлювати їxнi властивості;
  • знаходити кiлькicнi характеристики геометричних фiгур (довжини, величини кyтiв, площі, об'єми);
  • розв'язувати найпростiшi комбiнаторнi задачі та обчислювати ймовiрностi випадкових подій;
  • аналізувати iнформацiю, що подана в графiчнiй, табличній, текстовій та інших формах.
Радимо учасникам тестування з математики ознайомитися з наступними матеріалами:

Програма ЗНО з математики 2016 року

    Програма зовнішнього незалежного оцінювання досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти з математики, що є конкурсним предметом при вступі до вищих навчальних закладів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти.

вівторок, 12 січня 2016 р.

Сієм, сієм, посіваєм,

Щастя-долі вам бажаєм!

У щасливій вашій хаті, 

Щоб ви всі були багаті,

Щоб лежали на столі
Паляниці немалі,
Щоб були у вас ковбаси,
Молоко і сало, й м’ясо,
І млинці, і пиріжки,
І пухнасті пампушки.
Щоб були ви в цій оселі
І щасливі, і веселі!
Зі Старим Новим роком!

неділя, 3 січня 2016 р.

з Новим 2016-м роком




     Прийміть найщиріші вітання з Новим 2016-м роком та Різдвом Христовим!
Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаємо, щоб у Новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли.
Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань.

З Новим Роком !